pranie brudnych pieniędzy

pranie-pieniedzy

książka telefoniczna firmowa – zawierająca wpisy z branży zapobiegania praniu brudnych pieniędzy, ponieważ taka tematyką zajmuje się niewiele firm w kraju, książka telefoniczna zawiera wszystkie firmy z tej branży z całej polski, nie ograniczając się tylko do kaszub, czy pomorza.

W naszym obserwujemy dynamiczny wzrost różnego rodzaju operacji handlowych, co znacząco uwypuklił postęp płatności elektronicznych. Skutkiem tego drastycznie wzrosło też ryzyko nielegalnego obrotu środkami pieniężnymi. Chodzi tutaj przede wszystkim o pranie brudnych pieniędzy, które to ma na celu zalegalizowanie środków pieniężnych pochodzących z nielegalnych źródeł. Gangsterzy dorabiają się chociażby na dystrybucji alkoholu, narkotyków, na nierządzie bądź też wyłudzają oni podatek VAT i akcyzę. Tego typu praktyk jest coraz więcej, a sami przestępcy nieustannie wymyślają coraz to więcej metod mających przynieść im ten pożądany cel.

Można się zatem pokusić o stwierdzenie, że pranie brudnych pieniędzy stało się dla złoczyńców swoistym sposobem na poprawienie sobie bytu. Chcąc zapewnić sobie bezpieczeństwo i bezkarność przestępcy na każdym kroku stwarzają pozory legalności swoich poczynań Organy ścigania twierdzą, że metody działań przestępców kryminalnych oraz gospodarczych w kontekście legalizacji przez nich przychodów są zbliżone. Nierzadko też pranie brudnych pieniędzy przeprowadzają dla nich te same osoby. Samych metod ukrywania dochodów jest bez liku i nieustannie pojawiają się nowe, co sprawia, że organy ścigania muszą trzymać stale rękę na pulsie, współpracując np. z kancelarią adwokacką i jej przedstawicielem, jakim jest adwokat Słupsk, czy radca prawny Słupsk.

nasi abonenci:

książka telefoniczna
książka telefoniczna

2 Replies to “pranie brudnych pieniędzy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *